Logo
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Informácie

Doprava

Kuriér alebo pošta 3€
nákup nad 33€ zdarma

Platba

Platba na dobierku sa dočasne prerušuje. Prosíme, pre ochranu svojho zdravia, využite platbu vopred prevodom. Ďakujeme za pochopenie. 

Garancia

vrátenia peňazí, ak nebudete spokojní.

 

 

  1. Úvod
  2. O stoličkách
Prečo rastúce stoličky?

Poznáte to. Začnete hľadať pre dieťa stoličku a zrazu tušíte, že také ľahké to nebude. Narazíte na mnoho druhov stoličiek všetkých druhov, tvarov, farieb a materiálov. Ako vybrať tú správnu detskú stoličku? Prečo práve rastúca stolička je tá pravá?

Keď sa dieťa narodí, potrebuje toho málo. Len papá a spí. Ako však rastie, potreby sa rozširujú. Pomaly, postupne sa začne obracať, pohybovať, sadať si, až sa nakoniec postaví a skúša prvé krôčiky. Každý mesiac, každý týždeň nové podnety, nové úspechy. Dieťa nám doslova rastie pred očami. 

Tradičné jedálenské stoličky pre deti tak majú veľmi krátke využitie. Čoskoro rodič zistí, že musí neustále dieťa zdvíhať na stoličku a zo stoličky. Pri každom kŕmení, mnohokrát denne. Tá neustála manipulácia... A obchádzať v jedálni nevzhľadný a nepraktický kusisko nábytku začne prekážať tiež. A bezpečnosť? Tá je otázna, pretože aj 15 mesačné dieťa už príde na to, že sa dá v stoličke postaviť a možno z nej aj vyliezť.

Rastúca stolička, ako už názov napovie, ponúka dlhodobé riešenie. Dieťa začne využívať stoličku hneď, ako sa naučí samostatne sedieť. Potom už len postupne odkladáme príslušenstvo a meníme výšku sedáka a podnožky.

Dieťa sa stáva samostatnejším a dostáva šancu byť platným členom rodiny. Mobilitu a samostatnosť, ktorú mu stolička ponúkne, rodič využije na zapojenie dieťaťa do procesu stolovania. Priniesť si tanierik alebo lyžičku z dolnej skrinky, rozloženie príboru a následné samostatné usadenie sa za stolom sa tak môžu stať samozrejmosťou. Slobodne odísť od stola, utreť si ruky, alebo naliať si vody - to všetko dáva dieťaťu pocit slobody a učí samostatnosti. 

Naše detské stoličky sú však vhodné nielen k jedálenskému stolu, ale aj do detskej izby. Vhodným nastavením výšky sedenia vieme zaručiť každému dieťaťu správnu výšku sedenia pre zdravé oči a chrbát.

Hoci je dizajn vecou vkusu, všetky naše stoličky sú navrhnuté tak, aby pôsobili subtílne a nestali sa neželanou dominantou interiéru. Výrobcovia sa predbiehajú v ponuke moderných farieb a bohatého príslušenstva. Všetky naše stoličky sú vyrobené udržateľným spôsobom, z dreva z certifikovanej ťažby a ošetrené ekologickými nátermi vhodnými pre detské hračky. Spĺňajú najprísnejšiu európsku legislatívu pre bezpečnosť detských stoličiek.

Naše detské stoličky sú navrhnuté tak, aby prinášali úžitok a trvalú hodnotu počas celej doby svojej životnosti. Investícia sa tak mnohonásobne vráti.

Nesprávne a správne sedenie

Táto webstránka používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.

Zásady ochrany osobných údajov (GDPR). Copyright © 2018 rastucestolicky.sk 

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk